Legutóbb az elektronikával foglalkoztam, most a mechanikus részeken volt kedvem gondolkozni.
Az új vezérlőegység és további műszerek, érzékelők elhelyezéséhez szükség lesz egy szerelőlapra. Az autó szerencsére jó nagy, így nagy felületet lehet kialakítani a hátán.
A gyári kasztnit tartó 4 db rögzítési pont jól használhatónak tűnik erre a célra is, így ezek távolságait és elhelyezkedését mértem fel.
Pont volt kéznél egy kb. megfelelő méretű kartonlap a gondolkodáshoz:
Elől közvetlenül mehet a szerelőlap a konzolokra, hátul 17.5 mm-es távtartókra is szükség lesz:
A szerelőlap szélességét végül 24 cm-nek, a hosszát 36 cm-nek határoztam meg, majd felrajzoltam a rögzítőpontok helyeit is.
Egy munkatársam felajánlotta, hogy szívesen legyártja nekem lézervágóval a lapot, így a téglalapnál kicsit formásabbra tervezem, valamint rögzítő réseket is tervezek rá. 3 mm vastag műanyag lap elegendőnek tűnik a célra.
A TinkerCAD nevű ingyenes, online 3D tervezővel már van korábbról tapasztalatom: 3D nyomtatáshoz terveztem benne egyszerűbb alkatrészeket, és bár komplexebb feladatokra vannak sokkal jobb programok is, egyszerű barkácsoláshoz ez is megteszi. Bármi más vektorgrafikus program is megteszi, ami tud SVG-ben, vagy DXF formátumban menteni.
A TinkerCAD-ben egyszerű objektumokat (melyek lehetnek "anyagból", vagy "lyukak") kombinálva kaphatunk komplexebb formákat: